Archiwa kategorii: Aktualności

Wielki złoty samorodek sprzedany dla anonimowego kupca

Złoty samorodek o nazwie Butte Nugget” i wadze 6,07 funta (nieco ponad 3 kg), został sprzedany w piątek 24.10.2104 anonimowemu kupcowi. Ostateczna kwota transakcji została nieujawniona.

Nowy właściciel pragnie pozostać anonimowy” powiedział Don Kagin z Tiburon, dystrybutor monet, który wystąpił w roli pośrednika pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Jak dotąd jest to największy samorodek, znaleziony w czasach współczesnych w kraju „gorączki złota”.

W oparciu o publikację: sfgate.com

Szukanie samorodków generuje wielkie emocje

Szukanie a jeszcze lepiej znajdowanie samorodków generuje wielkie generuje wielkie emocje wśród poszukiwaczy. Co może być lepszego niż znalezienie unikalnej bryły złota podczas spaceru po plaży.

Mity i legendy wśród poszukujących narastają. Ciekawostką zatem jest pewna historia Merlina Cadogana z Wielkiej Brytanii. Chwali się on znalezieniem 18 karatowego złotego samorodka. Ale czy to na pewno samorodek? Może to być równie dobrze przetopione złoto.

W oparciu o publikację: itv.com

Znaleziono olbrzymi samorodek

Znaleziono olbrzymi samorodek.

Ten samorodek, ważący ok 5,5 kg został znaleziony przez  australijskiego poszukiwacza 16 stycznia 2013 roku w okolicy miasta Ballarat. Właściciel twierdzi, że znalazł go za pomocą ręcznego detektora metalu. Samorodek znajdował się na głębokości ok. 60 cm pod powierzchnią ziemi.

Wymiary samorodka to w przybliżeniu 22 x 14 x 5 cm.

Wartość złota w samorodku szacowana jest na około 300 000 $, natomiast unikalność tego samorodka na pewno może mieć wpływ na zwielokrotnienie tej sumy. Ocenia się, że jego wartość może przekroczyć nawet pół miliona dolarów.
Ile jeszcze złota skrywa się pod powierzchnią ziemi. Czy to nowy początek gorączki złota?

W oparciu o publikację: Youtube.com